تفاوت بین ترانسفورماتور قدرت و توزیع

تفاوت بین ترانسفورماتور قدرت و توزیع

تفاوت بین ترانسفورماتور قدرت و توزیع


ترانسفورماتورها دستگاه هایی هستند که می‌توانند مقاومت را از یک مقدار به مقدار دیگر تبدیل کنند. قاعده‌ی کلی عملکرد این ترانسفورماتورها ، به این شکل است که از دو سیم پیش تشکیل شده‌اند ؛ که سیم پیچ اولیه نقش ورودی به مبدل و سیم پیچ ثانویه نقش خروجی از مبدل را به عهده دارد. در این مقاله داریم به بررسی تفاوت بین ترانسفورماتور قدرت و توزیع می‌پردازیم. با ما همراه باشید.
در مقاله قبل به بررسی ترانسفورماتور قدرت پرداختیم جزئیات مطالب بسیاری را در مورد آن بیان کردیم. پیشنهاد می‌شود که برای آشنایی بیشتر به مقاله « ترانسفورماتور قدرت چیست؟ » سر بزنید.
ترانسفورماتور توزیع چیست؟
ترانسفورماتور توزیع نوعی ترانسفورماتور است که در شبکه توزیع برق ، وظیفه تبدیل نهایی ولتاژ را به عهده دارد. این ترانسفورماتور ، ولتاژ شبکه توزیع فشار متوسط را کاهش می‌دهد و سطح ولتاژ مورد نیاز را برای مشترکان فعال می‌کند.
در ادامه به بررسی تفاوت های ترانسفورماتور قدرت و توزیع می پردازیم.

تفاوت بین ترانسفورماتور قدرت و توزیع
این ترانسفورماتور در مواردی با هم تفاوت دارند که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم.
ترانسفورماتور قدرت برای داشتن بازده بالا طراحی شده است و در حالت کامل بار کار می کند. تفاوت آن با ترانسفورماتور توزیع در این است که این ترانسفورماتور هنگامی که بار بین ۵۰ تا ۷۰ درصد است ؛ کارایی بالایی از خودشان نشان می‌دهند. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که ترانسفورماتور توزیع برای کار با ۱۰۰٪ بار آن هم به طور مداوم مناسب نیستند. ترانسفورماتور قدرت در مقایسه با ترانسفورماتورهای توزیع دارای عایق بندی بالایی هستند. در نتیجه بسیار حجیم و سنگین هستند. ترانسفورماتورهای قدرت به دلیل متصل بودن به خانه نوسانات بار کمتری دارد. در ترانسفورماتور قدرت چگالی شار بیشتر از ترانسفورماتور توزیع است.

سخن پایانی 
در این مقاله در رابطه با ترانسفورماتورهای توزیع و قدرت صحبت کردیم و نکات و تفاوت‌های مربوط به آن را دریافتیم برای اطلاع از سایر مقالات و خواندن مطالب بیشتر می‌توانید به بخش مقالات وب سایت مراجعه کنید.

فروشگاه سنسور صنعت نوین ، نمایندگی رسمی محصولات تبریز پروژه می‌باشد که با ارائه‌ی محصولات با کیفیت و متنوع در زمینه‌ی سنسور کد ، سنسورهای نوری ، القایی ، خازنی ، التراسونیک و موارد دیگر فعالیت دارد. برای اطلاع از سایر محصولات و دریافت اطلاعات بیشتر ، به این وبسایت مراجعه کنید.

نگین رنجبر
ارسال دیدگاه