برق فشار قوی و انواع آن

برق فشار قوی و انواع آن

برق فشار قوی و انواع آن

برق فشار قوی و انواع آن

در این مقاله که در مورد برق فشار قوی و انواع آن می باشد ، با فروشگاه سنسور صنعت همراه باشید. برق فشار قوی که به آن  High voltage electricity نیز گفته می شود که خطوط برق فشار قوی در محل زندگی انسان ها ممکن است که سلامتی آن ها را با خطراتی همچون انواع سرطان ، ناباروری و حتی برخی از بیماری های روانی تهدید کند ، که امروزه برای جلوگیری از این نوع مشکلات خطوط برق فشار قوی را از زیر زمین عبور می دهند. این حفظ حریم سبب می گردد که مردم تا حدودی از میدان های الکترومغناطیسی در امان باشند.

برق فشار قوی چند آمپر است؟

برق فشار قوی برقی است که میزان جریان آن بیش 1000 ولت باشد؛ که از نظر این میزان ولتاژ خود به سه دسته ولتاژ متوسط ، ولتاژ بالا و ولتاژ خیلی بالا تقسیم می شوند.

  • ولتاژ های متوسط: جریان برق در آن ها بین 1 تا 33 کیلو ولت است و از آن ها برای توزیع و انتقال برق شهری و روستایی مورد استفاده قرار می گیرد.
  • ولتاژ های بالا: دارای جریان برقی بین 33 تا 320 کیلو ولت است و از آن ها به جهت انتقال خطوط میانی به کار گرفته می شود.
  • ولتاژ های خیلی بالا: جریان برق بین 320 تا 800 کیلو ولت است که دارای کاربردی در انتقال خطوط طولانی می باشد

انواع برق مصرفی در مترو

برق مصرفی در ایستگاه ها: از این برق برای روشنایی داخل ایستگاه، سیستم های سرمایشی و گرمایشی، پله های برقی، سیستم های مخابراتی همانند بلندگو ها ، گیت های ورودی ، دوربین ها ، سیستم های اعلام حریق ، پمپ های آب و … مورد استفاده قرار می گیرد.

برق مصرفی در قطار: برقی که برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرد از نوع AC و DC است. از DC  2:برای قطار های درون شهری (مترو) با منبع تغذیه 750، 1500 و 3000 ولت و از AC برای قطار های بین شهری با ولتاژ های 15، 25 و 50 کیلو ولت استفاده می گردد.

در قطار های درون شهری به منظور نیاز به شتاب اولیه بالا برای سرعت گرفتن از موتور های DC استفاده می گردد؛ که برق AC به کمک پست تبدیل به DC می شود؛ اما برای قطارهای سنگین و بین شهری از سیستم برق AC استفاده می گردد.

شما کاربران عزیز می توانید برای مشاهده و خواندن بیشتر مقالات در این زمینه به صفحه مقالات مراجعه کنید.

 


برق فشار قوی و انواع آن

برق فشار قوی و انواع آن

برق فشار قوی و انواع آن

علی سعید مسگری
ارسال دیدگاه