انواع ترانسمیتر فشار 

انواع ترانسمیتر فشار 

انواع ترانسمیتر فشار 


ترانسمیتر فشار ، فشار را در داخل ماشین‌آلات صنعتی ، مخازن، لوله‌ها و … اندازه‌گیری می‌کند و کاربردهای مختلف و انواع مختلفی نیز دارد. در این مقاله قصد داریم در مورد ترانسمیتر فشار و انواع آن صحبت کنیم و نکاتی را در مورد آن بیان کنیم. به شما پیشنهاد می‌شود که تا پایان این مقاله‌ی آموزنده با ما همراه باشید.

ترانسمیتر فشار چیست؟

در واقع دستگاهی است که می‌تواند فشار را در مایعات ، سیالات و گازها اندازه گیری کند و بسنجد. این دستگاه خروجی‌های الکتریکی سطح پایین از عناصر سنجش فشار را به سطح‌های بالاتر تبدیل می‌کند.

ترانسمیتر فشار انواع مختلفی نیز دارد که قصد داریم در ادامه‌ی این مقاله در مورد آن صحبت کنیم.

انواع ترانسمیتر فشار

ترانسمیتر فشار سه نوع دارد:

  • ترانسیمتر مطلق (Absolute)
  • ترانسمیتر گیج ( Gauge)
  • ترانسمیتر دیفرانسیل

در ادامه قصد داریم در مورد انواع ترانسمیتر فشار ، توضیحاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

ترانسمیتر فشار مطلق (Absolute) : این نوع ترانسمیتر ، فشار خلا را به عنوان پایه‌ی خود دریافت می‌کند و فشار این فرایند را می‌سنجد و اندازه‌گیری می‌کند.

ترانسمیتر فشار گیج ( Gauge): این نوع ترانسی متر در واقع فشار فرایند را با فشار جوی مکان به عنوان پایه اندازه می‌گیرد.

ترانسمیتر دیفرانسیل: وقتی یونیت‌های سنجش ، به عنوان یک ورودی ، فشارهای متعدد را دریافت می‌کنند ، این ترانسیمتر تفاوت بین فشارهای ورودی متفاوت را اندازه‌گیری می‌کند و می‌سنجد.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد ترانسمیتر فشار و انواع آن صحبت کردیم و توضیحاتی را در مورد آن در اختیار شما قرار دادیم. همچنین شما نیز مطالبی را در مورد آن دریافتید. جهت مطالعه‌ی مطالب بیشتر به بخش مقالات وبسایت سنسور صنعت مراجعه کرده و از مطالب آموزنده‌ی ما بهره‌مند شوید و لذت ببرید.

همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید و تهیه‌ی ترانسمیتر فشار به لینک زیر مراجعه کنید.

ترانسمیتر فشار IFM PT0507

فروشگاه سنسور صنعت نوین ، نمایندگی رسمی محصولات تبریز پروژه می‌باشد که با ارائه‌ی محصولات با کیفیت و متنوع در زمینه‌ی سنسور کد ، سنسورهای نوری ، القایی ، خازنی ، التراسونیک و موارد دیگر فعالیت دارد. برای اطلاع از سایر محصولات و دریافت اطلاعات بیشتر ، به این وبسایت مراجعه کنید.

نگین رنجبر
ارسال دیدگاه