نحوه عملکرد ترانسمیتر فشار

نحوه عملکرد ترانسمیتر فشار

نحوه عملکرد ترانسمیتر فشار


در واقع ترانسیمتر فشار در بازار با نام سنسور فشار شناخته می‌شود. ترانسمیتر فشار یکی از پر کاربردترین و مهم‌ترین تجهیزات سیستم اتوماسیون صنعتی است. در این مقاله قصد داریم نحوه‌ی عملکرد ترانسمیتر فشار را بررسی کنیم و اطلاعاتی را در مورد آن در اختیار شما قرار دهیم. به شما پیشنهاد می‌شود که تا پایان این مقاله‌ی آموزنده با سنسور صنعت همراه باشید.

ترانسمیتر فشار چیست؟

در واقع ترانسمیتر فشار اطلاعاتی را مثل اختلاف فشار را به یک نوع سیگنال آنالوگ تبدیل می‌کند ، سپس این تبدیل ، آن را به یک مرکز کنترل می‌فرستد. (البته اغلب برای سنجش و اندازه‌گیری فشار گاز و یا مایع استفاده می‌شود.)

کاربردهای ترانسمیتر فشار کدام‌اند؟

  • برای اندازه‌گیری فشار در داخل ماشین آلات صنعتی استفاده می‌شود.
  • برای اندازه‌گیری فشار در داخل مخازن استفاده می‌شود.
  • برای اندازه‌گیری فشار در داخل لوله‌ها استفاده می‌شود.
  • فرایندهای مختلف و متنوع جهت هشدار به کاربر قبل از وقوع فاجعه.

در ادامه‌ی این مقاله قصد داریم در مورد نحوه‌ی کار و عملکرد ترانسمیتر فشار صحبت کنیم. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

نحوه‌ی عملکرد ترانسمیتر فشار

در واقع ترانسمیتر فشار از اصول مکانیک سیالات پیروی می‌کند. لازم است بدانید که وظیفه‌ی اصلی که ترانسمیتر فشار بر عهده دارد ، این است که باید تغییرات فشار را اندازه‌گیری کند و بسنجد.  وقتی که تغییرات فشار توسط ترانسمیتر فشار اندازه گیری شد ، تغییرات را به یک عدد دیجیتالی تبدیل می‌کند و سپس روی صفحه‌ی نمایشگر خود نشان می‌دهد. همچنین یک قسمت مشخصی از ترانسمیتر فشار ، فشار موجود را اندازه گیری می‌کند و بقیه بخش‌های آن ، نتیجه‌ی این اندازه گیری را انتقال می‌دهد.

سخن پایانی

در این مقاله با ترانسمیتر فشار و نحوه‌ی عملکرد آن آشنا شدید. همچنین شما در این مقاله مطالبی را در مورد کاربرد این محصول مطالعه کردید. جهت مطالعه‌ی مطالب بیشتر به بخش مقالات وبسایت سنسور صنعت مراجعه کرده و از مطالب آموزنده‌ی ما بهره‌مند شوید.

همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر و تهیه و خرید ترانسمیتر فشار به لینک زیر مراجعه کنید.

ترانسمیتر فشار IFM PT0507

فروشگاه سنسور صنعت نوین ، نمایندگی رسمی محصولات تبریز پروژه می‌باشد که با ارائه‌ی محصولات با کیفیت و متنوع در زمینه‌ی سنسور کد ، سنسورهای نوری ، القایی ، خازنی ، التراسونیک و موارد دیگر فعالیت دارد. برای اطلاع از سایر محصولات و دریافت اطلاعات بیشتر ، به این وبسایت مراجعه کنید.

نگین رنجبر
ارسال دیدگاه