راهنمای نصب ترانسمیتر فشار

راهنمای نصب ترانسمیتر فشار

راهنمای نصب ترانسمیتر فشار


ترانسمیتر فشار نوعی وسیله می‌باشد و سیگنال‌های معرف فشار را در سیستم‌های انتقال سیالات دریافت، تبدیل و ارسال می‌کند. در این مقاله قصد داریم در مورد ترانسمیتر فشار و راهنمای نصب آن صحبت کنیم و اطلاعاتی را در مورد آن در اختیار شما قرار دهیم. به شما پیشنهاد می‌شود که تا پایان این مقاله‌ی آموزنده با ما همراه باشید.

ترانسمیتر فشار چیست؟

ترانسمیتر فشار ، فشار سیالات مختلف مثل گاز ، مایع ، هوا و روغن را تعیین می‌کند. همچنین این وسیله می‌تواند کمیت‌های صنعتی دیگری را نیز مثل جریان ، سطح ، چگالی ، وزن و دما را اندازه‌گیری کند.

در ادامه‌ی این مقاله قصد داریم در مورد کاربردهای ترانسمیتر فشار صحبت کنیم.

کاربردهای ترانسمیتر فشار

  • فشار را در عملیات حفاری چاه نفت و گاز بررسی می‌کند.
  • فشار مناسب را در کارخانه‌های کاغذ سازی هنگام فرایند آماده‌سازی خمیر کاغذ اندازه‌گیری می‌کند.
  • فرآیند انتقال دوغاب را در پروژه‌های معدنی و عمرانی کنترل می‌کند.
  • بر روی اختلاف فشار و فشار عملیات انواع پمپ نظارت دارد. همچنین عمق و شدت و افت جریان و یا ارتفاع را اندازه‌گیری می‌کند.

در ادامه‌ی این مقاله می‌خواهیم راهنمای نصب ترانسمیتر فشار را بیان کنیم.

راهنمای نصب ترانسمیتر فشار

وقتی که در حال نصب ترانسمیتر فشار هستید به هیچ‌وجه نباید نیرو را به شکل مستقیم ، به بدنه‌ی دستگاه منتقل کنید. در صورتی که این اتفاق بی‌افتد ، مدارهای داخلی آن آسیب می‌بیند.

برای پیش بردن کار خود از یک آچار مناسب استفاده کنید. همچنین می‌توانید برای محافظت از دستگاه در برابر نوسانات ناگهانی از محافظ فشار مازاد استفاده کنید.

از نوارهای تفلون و یا نوارهای دیگر برای آب بندی ترانسیمتر فشار استفاده نکنید.

سخن پایانی

در این مقاله در موردترانسمیتر فشار و راهنمای نصب آن صحبت کردیم و نکاتی را در مورد آن بیان کردیم. جهت مطالعه‌ی مطالب بیشتر به بخش مقالات وبسایت سنسور صنعت مراجعه کرده و از مطالب آموزنده ما بهره‌مند شوید و لذت ببرید.

همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر و تهیه و خرید ترانسمیتر فشار به لینک زیر مراجعه کنید.

ترانسمیتر فشار IFM PT0507

فروشگاه سنسور صنعت نوین ، نمایندگی رسمی محصولات تبریز پروژه می‌باشد که با ارائه‌ی محصولات با کیفیت و متنوع در زمینه‌ی سنسور کد ، سنسورهای نوری ، القایی ، خازنی ، التراسونیک و موارد دیگر فعالیت دارد. برای اطلاع از سایر محصولات و دریافت اطلاعات بیشتر ، به این وبسایت مراجعه کنید.

نگین رنجبر
ارسال دیدگاه