معرفی برند امرون و انواع سنسورهای این برند

معرفی برند امرون و انواع سنسورهای این برند

معرفی برند امرون و انواع سنسورهای این برند

امرون شرکتی ژاپنی و یکی از معتبرترین تولیدکنندگان لوازم الکترونیکی است. این شرکت دارای 90 سال سابقه در زمینه‌ی تولید تجهیزات الکتریکی از جمله انواع سنسورها می‌باشد. از مزایای محصولات این برند می‌توان به قابلیت اطمینان بالا، نصب آسان، کیفیت بالا، مقاومت بالا و عمر طولانی اشاره کرد. در این مقاله به معرفی برند امرون و انواع سنسورهای این برند می‌پردازیم.

 

سنسورهای مجاورتی

سنسورهای مجاورتی القایی از انواع سنسورهای بدون تماس بوده که به فلزات حساس هستند. اساس کار این گونه از سنسورها تشکیل میدان الکترومغناطیسی با فرکانس بالا در نقطه‌ی حساس سنسور می‌باشد، به طوری که با قرار گرفتن قطعه‌ی فلزی در این ناحیه بخشی از انرژی این میدان الکترومغتاطیسی توسط قطعه جذب شده و تغییر دامنه‌ی میدان منجر به فعال شدن سنسور می‌شود. شرکت امرون تولید کننده‌ی انواع مختلفی از سنسورهای القایی می‌باشد که در ادامه به چند مورد از ان‌ها اشاره شده است.

 

انواع سنسورهای مجاورتی امرون

سنسور القایی امرون مدل E2B-M12LN08-M1-B1/C1

سنسور القایی امرون مدل E2B-M12LS04-M1-B1/C1

سنسور القایی امرون مدل E2B-M12LS02-M1-B1/C1

سنسور القایی امرون مدل E2A-S08KS02-MC-B1/C1

سنسور القایی امرون مدل TL-W5MC1

سنسور القایی امرون مدل E2B-S08LN04-WP-B1

 

سنسورهای فتوالکتریک

سنسورهای فتوالکتریک، گونه‌ای از سنسورهای بدون تماس هستند که با استفاده از امواج نور موقعیت اجسام را تشخیص می‌دهند. این نوع سنسورها دارای انواع یک طرفه، دو طرفه و آیینه‌ای بوده و اساس کار آن‌ها در هر یک از انواع آن‌ها متفاوت است. در نوع یک طرفه، فرستند و گیرنده در یک محفظه قرار دارند و اگر پرتوی تابیده شده به جسمی برخورد کند و نور را منعکس کند، انعکاس نور به گیرنده رسیده و سنسور فعال می‌شود. در نوع دو طرفه فرستنده و گیرنده در مقابل هم قرار دارند و با قرار گرفتن جسم در میان آن‌ها پرتو به گیرنده نرسیده و به این ترتیب سنسور فعال می‌شود. سنسور فتوالکتریک آیینه‌ای دارای فرستنده و گیرنده در یک طرف و یک رفلکتور در طرف دیگر می‌باشد و قرار گرفتن جسم در میان آن‌ها موجب نرسیدن انعکاس نور ارسال شده به گیرنده شده و سنسور فعال می‌شود.

 

انواع سنسسورهای نوری لیزری (فتوالکتریک) امرون

 سنسور فتوالکتریک امرون E3JK

 سنسور فتوالکتریک امرون E3F2

سنسور فتوالکتریک امرون E3Z

سنسور فتوالکتریک امرون E3ZM

سنسور فتوالکتریک امرون EE-SX

سنسور فتوالکتریک امرون E3JM

سنسور فتوالکتریک امرون E3F1

 

سنسورهای فیبر نوری

سنسورهای فیبر نوری گونه‌ای از سنسورهای فتوالکتریک هستند که اساس عملکرد آن‌ها بر مبنای فیبر است. این سنسورها در اندازه گیری مقدار کمیت‌هایی مانند دما، ارتعاشات، فشار، جابجایی و چرخش کاربرد دارند. از این گونه از سنسورها در کنترل سطح مخازن، کنترل انحراف پارچه، غلظت مواد شیمیایی و تشخیص پارگی ورق استفاده می‌شود. در ادامه به انواع سنسورهای فیبر نوری امرون اشاره شده است.

 

انواع سنسورهای فیبر نوری امرون

سنسور فیبر نوری امرون مدلE32 Standard cylindrical

سنسور فیبر نوری امرون مدل E32 Longer distance

 

سنسورهای مارک و رنگ (کالرمارک)

سنسور کالرمارک نوعی سنسور نوری است که دارای قابلیت تشخیص علائم و رنگ‌ها می‌باشد. این سنسور دارای ضریب اطمینان و سرعت پاسخگویی بالایی می‌باشد. سنسورهای کالرمارک در صنایع چاپ، صنایع غذایی، صنایع کاغذ، ماشین‌های برش، ماشین‌های بسته بندی و مواردی از این دست کاربرد دارند. انواع سنسورهای مارک و رنگ (کالرمارک) امرون شامل مدل E3ZM-V و مدل E3S-DC می‌باشد.

 

روتاری انکودر

روتاری انکودر یا انکودر چرخشی نوعی سنسور الکترومکانیکی است که حرکات مکانیکی را به کدهای دیجیتال یا آنالوگ تبدیل می‌کند؛ سپس این کدها به تجهیزات رمزخوان فرستاده می‌شوند تا دستگاه قابلیت کنترل فرایندهای در حال انجام را داشته باشد. این سنسور دارای قابلیت اندازه گیری پارامترهایی مانند سرعت، زاویه، موقعیت و جهت حرکت شفت موتور می‌باشد. روتاری انکودرها در ماشین چاپ، ماشین بسته بندی، ماشین برش و مواردی از این دست به کار می‌روند.

 

انواع روتاری اینکودرهای امرون

روتاری انکودر امرون مدل E6B2-C

روتاری انکودر امرون مدل E6C2-C

روتاری انکودر امرون مدل E6C3-C

روتاری انکودر امرون مدل E6F-A

 

سخن آخر

در این مقاله به معرفی برند امرون و انواع سنسورهای این برند پرداختیم. شما می‌توانید جهت خرید انواع سنسورهای شرکت امرون به صفحه‌ی محصولات فروشگاه سنسور صنعت نوین مراجعه نمایید.

 

کیمیا قورچیان
ارسال دیدگاه