معرفی شرکت آتونیکس و سنسورهای این برند

معرفی شرکت آتونیکس و سنسورهای این برند

معرفی شرکت آتونیکس و سنسورهای این برند

امروزه سنسورها نقش مهمی در صنایع مختلف ایفا می‌کنند. سنسور یا حسگر ابزاری است که کمیت‌های فیزیکی گوناگون مانند فشار، دما، سرعت و جابجایی را اندازه گیری کرده و به سیگنال‌های الکتریکی تبدیل می‌کند. سنسورها بر اساس کمیت فیزیکی مورد اندازه گیری و اساس عملکرد، در گروه‌های مختلفی طبقه بندی می‌شوند و انواع گوناگونی دارند. سنسورهای خازنی، القایی، نوری و انکودرها انواعی از سنسورهایی هستند که کاربرد گسترده‌ای در صنایع پیدا کرده‌اند. یکی از معتبرترین شرکت‌های تولید کننده‌ی انواع سنسورهای صنعتی با کیفیت، شرکت آتونیکس می‌باشد. در این مقاله به معرفی شرکت آتونیکس و سنسورهای این برند می‌پردازیم.

 

معرفی شرکت آتونیکس و سنسورهای این برند

شرکت آتونیکس یکی از بهترین تولید کنندگان محصولات الکترونیکی از جمله انواع سنسورها می‌باشد. این شرکت فعالیت خود را از سال 1977 در کره‌ی جنوبی آغاز نمود و در سال 2000 گواهی نامه‌ی ISO 9001 را دریافت کرد. این شرکت محصولات خود را به ده‌ها کشور از جمله چین، ایران، مالزی و ژاپن ارسال کرده است. انواعی از سنسورهای شرکت آتونیکس اعم از سنسورهای القایی، خازنی و چشم الکترونیک در فروشگاه سنسور صنعت نوین به فروش می‌رسند. در ادامه‌ی مقاله به بررسی این سنسورها می‌پردازیم. 

 

چشم الکترونیک

چشم ااکترونیک آتونیکس یکی از سنسورهای این شرکت است که دارای دقت بالایی بوده و برای کنترل حرکت و جابجایی اجسام به کار می‌رود. طرز کار این سنسور به این صورت است که در حالت عادی، میزان مشخصی از نور توسط چشم الکترونیک جذب می‌شود، اما زمانی که جسمی در مقابل آن قرار گیرد نور تابیده شده به سمت سلول‌های حساس آن کاهش یافته و به این ترتیب سنسور وجود شیء را تشخیص می‌دهد. این دستگاه دارای قابلیت تنظیم برای تابش‌های مختلف با استفاده از پتانسیومتر می‌باشد. چشم الکترونیک در انواع دزدگیرها، دستگاه‌های خط تولید و صنایع گوناگون کاربرد دارد. انواع چشم‌های الکترونیکی شرکت آتونیکس در فروشگاه سنسور صنعت نوین موجود می‌باشند.

 

سنسورهای القایی

سنسور القایی نوعی از سنسورهای مجاورتی یا غیرتماسی است که قابلیت تشخیص فلزات را دارا می‌باشد. اساس کار این سنسور ایجاد یک میدان الکترومغناطیسی با فرکانس بالا در محدوده‌ی حساس سنسور و تغییر در دامنه‌ی این میدان در اثر قرار گرفتن یک قطعه‌ی فلزی در این محدوده است. در سنسور القایی قطعه‌ای به نام اسیلاتور میدان اکترومغناطیسی را ایجاد می‌کند. با قرار گرفتن یک جسم فلزی در این میدان، جریان‌های گردابی در فلز ایجاد شده و قسمتی از انرژی میدان الکترومغناطیسی توسط جسم جذب می‌شود. به این ترتیب دامنه‌ی میدان کاهش یافته، این کاهش دامنه به قطعات دیگر منتقل شده و سنسور فعال می‌شود. شرکت آتونیکس یکی از معتبرترین تولیدکنندگان سنسورهای القایی در انواع مختلف است. انواع سنسورهای القایی آتونیکس در صفحه‌ی محصولات سنسور صنعت نوین قابل مشاهده است.

 

سنسورهای خازنی

یکی دیگر از محصولات شرکت آتونیکس، سنسور خازنی است. طرز کار سنسور خازنی بر اساس تغییر در ظرفیت خازن است. خازن دارای دو صفحه‌ی رسانا است که در مقابل یکدیگر قرار گرفته و بار الکتریکی اعمال شده باعث ایجاد یک میدان الکتریکی در میان آن‌ها می‌شود. ظرفیت خازن به مساحت موثر دو صفحه، ثابت دی اکترکیک و فاصله‌ی صفحات با یکدیگر بستگی دارد. ثابت دی الکتریک هوا به عنوان مبنای محیط دی الکتریک در نظر گرفته می‌شود و هر جسمی که ثابت دی الکتریکی بالاتر از هوا داشته باشد، موجب تغییر در ظرفیت خازن می‌شود. به این ترتیب تغییر ظرفیت خازن منجر به تشخیص حضور یک جسم توسط سنسور شده و آن را فعال می‌کند. سنسورهای خازنی دارای مزایای فراوانی از جمله غیر تماسی بودن، کوچک و مقرون به صرفه بودن، قابلیت تشخیص اغلب فلزات و نافلزات و قیمت مناسب می‌باشند. انواعی از سنسورهای خازنی آتونیکس در فروشگاه سنسور صنعت نوین موجود می‌باشند.

 

سخن آخر

در این مقاله به معرفی شرکت آتونیکس و سنسورهای این برند پرداختیم. شما می‌توانید برای خرید محصولات آتونیکس به صفحه‌ی فروشگاه سنسور صنعت نوین مراجعه نمایید.

 

کیمیا قورچیان
ارسال دیدگاه