معرفی سنسورهای القایی برند آتونیکس

معرفی سنسورهای القایی برند آتونیکس

معرفی سنسورهای القایی برند آتونیکس

سنسور القایی یکی از انواع سنسورهای غیرتماسی است که توانایی تشخیص اجسام فلزی را دارا می‌باشد. اساس کار این سنسور، تغییر در میدان الکترومغناطیسی است.اسیلاتور در محدوده‌ی حساس سنسور یک میدان الکترومغناطیسی ایجاد می‌کند؛ با قرار گرفتن یک جسم فلزی در مقابل سنسور، جریان‌های گردابی در جسم ایجاد شده و قسمتی از انرژی میدان الکترومغناطیسی توسط جسم جذب می‌شود. به این ترتیب دامنه‌ی میدان کاهش یافته و این کاهش دامنه به قسمت‌های دیگر سنسور منتقل شده، سنسور فعال می‌شود و حضور جسم را تشخیص می‌دهد. یکی از معتبرترین تولید کنندگان سنسورهای القایی، شرکت آتونیکس می‎‌باشد. در این مقاله به معرفی سنسورهای القایی برند آتونیکس می‌پردازیم.

 

معرفی سنسورهای القایی برند آتونیکس

شرکت آتونیکس، تولیدکننده‌‌ی لوازم الکترونیکی از جمله انواع سنسورها، فعالیت خود را در سال 1977 در کره‌ی جنوبی آغاز کرد. یکی از محصولات این شرکت سنسور القایی می‌باشد. سنسورهای القایی برند آتونیکس از کیفیت و قابلیت اطمینان بالایی برخوردار بوده و دارای عمر طولانی می‌باشند. از مزایای دیگر سنسورهای القایی می‌توان به تشخیص بدون تماس، سرعت سوئیچینگ بالا، مقاومت در برابرعوامل محیطی، قیمت مناسب و نصب آسان اشاره کرد.

 

انواع سنسورهای القایی آتونیکس

انواع مختلفی از سنسورهای القایی شرکت آتونیکس در فرروشگاه سنسور صنعت نوین موجود هستند که در ادامه‌ی مقاله به معرفی و بررسی ویژگی‌های آن‌ها می‌پردازیم.

 

سنسور القایی PR08-2DP2

این سنسور یکی از سنسورهای القایی استوانه‌ای تولید شده در شرکت آتونیکس می‌باشد که از ولتاژ تغذیه‌ی D (12-24 vdc) بهره می‌برد. خروجی سنسور القایی  PR08-2DP2از نوع P2 (PNP, NC) است. قطر بدنه‌ی این سنسور 8 میلی متر و فاصله‌ی سنجش آن 2 میلی متر می‌باشد. از مزایای این سنسور می‌توان به سرعت سوئیچینگ بالا و درجه حفاظت بالا (IP67) در آن اشاره کرد.

 

سنسور القایی PR12-2DP

سنسور القایی آتونیکس مدلPR12-2DP  سنسوری با شکل ظاهری استوانه‌ای است. ولتاژ تغذیه در این سنسور D (12-24 vdc) و ولتاژ خروجی آن از نوع P (PNP, NO) می‌باشد. این سنسور القایی دارای قطر بدنه 12 میلی متری بوده و فاصله‌ی سنجش آن 2 میلی متر است. همچنین این مدل سنسور از درجه محافظت IP67 بهره می‌برد.

 

سنسور القایی PR18-5DP

این سنسور القایی دارای شکل استوانه‌ای بوده و قطر بدنه‌ی آن 18 میلی متر است. ولتاژ تغذیه‌ی سنسور القایی  PR18-5DP، 12 تا 24 ولت DC و خروجی آن از نوع P (PNP, NO) می‌باشد. فاصله‌ی سنجس این سنسور 5 میلی متر است. این سنسور القایی دارای سرعت سوئیچینگ بالایی بوده و از درجه حفاظت IP67 برخوردار است.

 

سنسور القایی PR30-10DP 

سنسور القایی آتونیکس مدل PR30-10DP با ظاهر استوانه‌ای دارای قطر بدنه به اندازه 30 میلی متر می‌باشد. ولتاژ تغذیه در این سنسور D (12-24 vdc) بوده و خروجی آن از نوع P (PNP, NO) می‌باشد. فاصله‌ی سنجش این سنسور 30 میلی متر است. این مدل از سنسورهای القایی آتونیکس نیز از سرعت سوئیچینگ و درجه محافظت بالایی برخوردار هستند.

 

سنسورالقایی PRL08-1.5DN2

این مدل از سنسورهای القایی آتونیکس دارای ظاهر استوانه‌ای و بدنه‌ای با قطر 8 میلی متر می‌باشد. ولتاژ تغذیه در سنسور القایی  PRL08-1.5DN2 ولتاژ D (12-24 vdc) بوده و خروجی آن از نوع N2 (PNP, NC) است. این مدل حسگرَ دارای فاصله‌ی سنجش 2 میلی متری می‌باشد. این سنسور نیز از درجه محافظت IP67 بهره می‌برد.

 

سخن آخر

در این مقاله به معرفی سنسورهای القایی برند آتونیکس پرداختیم. شما می‌توانید برای خرید سنسورهای القایی آتونیکس به صفحه‌ی فروشگاه سنسور صنعت نوین مراجعه نمایید.

 

کیمیا قورچیان
ارسال دیدگاه