معرفی انواع سنسورهای القایی بیداک

 معرفی انواع سنسورهای القایی بیداک

 معرفی انواع سنسورهای القایی بیداک

شرکت بیداک یکی از بهترین شرکت‌های تولید کننده‌ی انواع سنسورهای صنعتی است، که فعالیت خود را در سال 2008 در کشور چین آغار نمود. از محصولات این شرکت می‌توان به انواع سنسورهای القایی، سنسورهای نوری و سنسورهای خازنی اشاره کرد. سنسورهای القایی این شرکت در انواع مختلفی تولید می‌شوند که هر یک ویژگی‌های مختص خود را دارند. در این مقاله به معرفی انواع سنسورهای القایی بیداک پرداخته شده است.

 

معرفی انواع سنسورهای القایی بیداک

سنسورهای القایی شرکت بیداک دارای کیفیت بالا و عملکرد مناسبی هستند. این سنسورها قابلیت شناسایی فلزات از فاصله‌ی 1 تا 80 میلیمتری را دارا می‌باشند. سنسورهای القایی بیداک دارای کابل‌های PUR بوده و در برابر روغن‌های صنعتی از مقاومت بالایی برخوردارند. همچنین، این سنسورها از کلاس حفاظتی IP67، محافظت از اتصال کوتاه و محافظت وارونگی قطبی بهره می‌برند. محدوده‌ی دمایی مناسب برای فعالیت هر یک از مدل‌های سنسورهای القایی بیداک بین 40- تا 80 درجه‌ی سانتی گراد متغیر می‌باشد. در ادامه به بررسی ویژگی‌های چند مورد از سنسورها القایی این برند می‌پردازیم.

 

سنسور القایی استاندارد بیداک

در معرفی انواع سنسورهای القایی بیداک می‌توان از سنسورهای القایی استاندارد این شرکت نام برد. این سنسورها قابلیت تشخیص انواع فلزات از فواصل 1 تا 50 میلی متری را دارا می‌باشند. فرکانس خروجی این سنسورها بین 2 تا 3 کیلوهرتز است. از مزایای سنسورهای القایی استاندارد بیداک می‌توان به دقت بالا، فاصله‌ی تشخیص طولانی و قابلیت شناسایی طیف وسیعی از فلزات نام برد. همچنین، این سنسورها دارای گواهینامه‌های CE و ROHS نیز می‌باشند.

 

سنسور القایی آنالوگ بیداک

این گروه از سنسورهای بیداک در اندازه‌های M8، M12، M30، Q40 و D6.5 تولید می‌شوند و قابلیت شناسایی فلزاتی چون آهن، آلومینیوم، برنج و فولاد ضد زنگ را دارا می‌باشند. فاصله‌ی شناسایی در این سنسورها 1 تا 40 میلی متر است. سنسورهای القایی آنالوگ بیداک از ولتاژ 18 تا 30 ولت DC تغذیه می‌کنند و ولتاژ خروجی آن‌ها 0-10 ولت DC می‌باشد. جریان خروجی در این سنسورها 0-20 میلی آمپر و فرکانس آن‌ها 500-1500 Hz است.

 

سنسور القایی سر دار بیداک

یکی دیگر از سنسورهایی که می‌توان در معرفی انواع سنسورهای القایی بیداک به آن اشاره کرد، سنسور القایی سر دار این برند است. این سنسور در اندازه‌های D4، D6.5، M5، M8، M10، M12، M18 و M30 ساخته می‌شوند و توانایی شناسایی قطعات فلزی در فواصل 0.8 تا 30 میلی متر را دارا می‌باشد. ولتاژ تغذیه در این سنسور 6 تا 12 ولت DC است. مقرون به صرفه بودن، نصب آسان، کیفیت بالا، دقت و قابلیت اطمینان بالا از مزایای این گروه از سنسورهای بیداک به شمار می‌روند.

 

سنسور القایی فشار بالای بیداک

در انتخاب سنسور مناسب، توجه به شرایط محیطی از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از عوامل محیطی تاثیرگذار بر عملکرد سنسور، فشار محیط است. ساخت سنسورهای القایی فشار بالا، امکان استفاده از سنسورهای القایی در مناطقی با فشار زیاد را فراهم کرده است. شرکت بیداک یکی از شرکت‌های تولید کننده‌ی این سنسورها می‌باشد. سنسورهای القایی فشار بالای این برند قابلیت فعالیت در محیطی با فشار تا 500 بار را داشته و اجسام را از فواصل 0.8 تا 3 میلی متری شناسایی می‌کند. این گروه از سنسورهای بیداک در اندازه‌های M5، M8، M12، M14 و M18 تولید می‌شوند و فرکانس آن‌ها معادل 1 کیلوهرتز می‌باشد.

 

سنسور القایی بیداک سری مقاوم در برابر دمای پایین

یکی دیگر از عوامل محیطی موثر بر کار سنسور، دمای محیط است. شرکت بیداک، تولید کننده‌ی انواع سنسورهای القایی مناسب برای دمای پایین است که نه تنها در دمای بسیار پایین، بلکه در حرارت بالا نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. محدوده‌ی دمایی قابل فعالیت برای این دسته از سنسورها 40- تا 180 درجه‌ی سانتی گراد می‌باشد. این سنسورها در اندازه‌های M8، M12، M18 و M30 موجود هستند. فاصله‌ی تشخیص در این سنسورها 10 تا 25 میلی متر بوده و فرکانس آن‌ها برابر 100 تا 500 هرتز می‌باشد. 

 

سخن آخر

در این مقاله به معرفی انواع سنسورهای القایی بیداک پرداختیم. جهت ثبت سفارش و خرید سنسورهای القایی بیداک از فروشگاه سنسور صنعت نوین، می‌توانید به صفحه‌ی محصولات بیداک مراجعه نمایید.

کیمیا قورچیان
ارسال دیدگاه