چشم پرده ای بیداک چیست؟

چشم پرده ای بیداک چیست؟

چشم پرده ای بیداک چیست؟

شرکت بیداک در سال 2008 در کشور چین پایه گذاری شد. این شرکت به عنوان تولید کننده‌ی انواع سنسورها از جمله سنسورهای مجاورتی القایی، سنسورهای مجاورتی خازنی، سنسورهای فتوالکتریک و سنسورهای فیبر نوری فعالیت می‌کند. یکی دیگر از محصولات تولید شده در این شرکت چشم پرده ای می‌باشد، اما سوال این است که «چشم پرده ای بیداک چیست؟» در این مقاله قصد داریم به این پرسش پاسخ دهیم.

 

چشم پرده ای بیداک چیست؟

چشم پرده ای یا پرده‌ی نوری دستگاهی الکترونیکی است که دارای فرستنده و گیرنده‌ی پرتوهای نور مدوله شده می‌باشد. این سنسور از یک پرتو یا پرتوهای متعدد به صورت خطوط نوری برای ایجاد محیطی ایمن استفاده می‌کند. این ابزار قادر است تا برای کارکنان صنایع گوناگون فضای کاری امنی فراهم کرده و از آن‌ها در برابر تجهیزات خطرناک محافظت کند. از مزایای این سنسور می‌توان به ایجاد پوشش امنیتی در مقیاس بزگ، امکان نصب بر روی چند دستگاه و نصب آسان و کم هزینه اشاره کرد. یکی از شرکت‌های تولید کننده‌ی پرده‌ی نوری شرکت بیداک است. در ادامه به بررسی انواع چشم پرده ای بیداک می‌پردازیم.

 

انواع چشم پرده ای بیداک چیست؟

وجود چشم پرده ای در صنایع گوناگون از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که امنیت انسان را تضمین می‌کند. در صورت برخورد امواج مادون قرمز سنسور با دست، سیگنال از سنسور ارسال شده و کار دستگاه متوقف می‌شود تا برخوردی با انسان نداشته باشد. چشم پرده ای بیداک با گواهی CE و ROHS، سنسوری با عمر طولانی است که نیازی به تعمیر یا تعویض در زمان‌های کوتاه متوالی ندارد. همچنین، مقرون به صرفه بودن یکی دیگر از نکات مثبت این سنسورها می‌باشد. انواع مختلفی از سنسورهای چشم پرده ای در شرکت بیداک تولید می‌شوند. در ادامه به معرفی این سنسورها و بررسی ویژگی‌های آن‌ها می‌پردازیم.

 

چشم پرده ای بیداک مدل PAI

این سنسور از محصولات مقاوم شرکت بیداک با بدنه‌ای از جنس آلیاژ آلومینیوم است. چشم پرده ای بیداک مدل PAI دارای ولتاژ تغذیه 24 ولت DC می‌باشد. خروجی این سنسور می‌تواند از نوع PNP یا NPN باشد. اتصال این سنسور از طریق کابل پیگتیل با کانکتور M8 صورت می‌گیرد. این مدل چشم پرده ای دارای قابلیت تشخیص تا فاصله‌ی 2 متر را دارا می‌باشد. این گروه از سنسورهای برند بیداک قابلیت فعالیت در دمای -25 تا 70 درجه‌ی سانتی گراد را دارا می‌باشند.

 

چشم پرده ای بیداک مدل PA

چشم پرده ای بیداک مدل PA دارای انواع مختلف پرتوی نقطه‌ای 8، پرتوی نقطه‌ای 12، پرتوی نقطه‌ای 16، پرتوی نقطه‌ای 20، پرتوی نقطه‌ای 24، پرتوی نقطه‌ای 28 و پرتوی نقطه‌ای 32 می‌باشد. فاصله‌ی تشخیص در تمام این مدل‌ها 0.3 تا 7 متر بوده و محدوده‌ی ولتاژ تغذیه‌ی آن‌ها 12 تا 24 ولت DC است. جنس بدنه‌ی این سنسورها از آلیاژ آلومینیوم می‌باشد. محدوده‌ی دمایی مناسب برای فعالیت این سنسورها 25- تا 70 درجه‌ی سانتی گراد است.

 

سخن آخر

در این مقاله سعی داشتیم به این پرسش که «چشم پرده ای بیداک چیست؟» پاسخ دهیم. هدف از تولید چشم پرده‌ ای بهبود تعامل انسان و ماشین در فضایی ایمن است. شما می‌توانید جهت خرید سنسورهای برند بیداک به صفحه‌ی فروشگاه سنسور صنعت نوین مراجعه نمایید.

کیمیا قورچیان
ارسال دیدگاه