فلوتر الکترونیکی چیست؟

فلوتر الکترونیکی چیست؟

فلوتر الکترونیکی چیست؟


به طور کلی ، فلوتر یک رله تاکترونیکی می‌باشد که از آن برای کنترل سطح مایعاتی  که رسانای جریان برق هستند ؛ استفاده می‌شود. از فلوتر الکترونیکی می‌توان برای کنترل سطح هر مایعی که ترکیبی از آب در آن وجود داشته باشد ؛ نیز استفاده کرد. در ادامه‌ی این مقاله با ما همراه باشید تا اساس کار و موارد دیگر را در مورد این دستگاه مورد بررسی قرار دهیم.

اساس کار

رله‌های سطح مایع ، سطح رسانا را تشخیص می‌دهند و کنترل می‌کنند. وقتی مایع با پروپ تماس داشته باشد ؛ خواص رسانایی مایع ، مدار بین دو پروپ را کامل می‌کند. این رله‌ها ، می‌توانند از پمپ‌ها در برابر عملکرد خشک ، محافظت کنند. به طور کلی اساس کار این دستگاه ، بر اساس مقاومت الکتریکی می‌باشد. در صورت وجود یا عدم وجود مایع هادی بین الکترودهای متصل به دستگاه ، این مقاومت تغییر کرده و دستگاه عمل می‌کند.

کاربرد فلوترها

از این دستگاه برای کنترل پمپ‌ها ، پر کردن اتوماتیک مخازن تشخیص ، قابلیت هدایت مایعات ، حفاظت پمپ‌های آب در برابر کار کردن بدون آب و جلوگیری از پر شدن بیش از حد و سر ریز شدن مخازن استفاده می‌شود.

مشخصات فلوترها

این دستگاه می‌تواند برای کنترل پمپ‌های تک فاز و سه فاز ، با هر ظرفیتی از آن استفاده کرد. حداکثر فاصله تا پروپ‌ها 550 یارد است.

علت اهمیت این دستگاه 

در صنعت ، سطح برخی از مایعات که قابلیت رسانایی برق دارند ؛ باید به طور مداوم بررسی شود که این کار توسط فلوتر الکترونیکی انجام می‌شود. در واقع ، فلوتر به عنوان یک رله به کار برده می‌شود و سطح مایعاتی مثل ، فاضلاب ، آب و موارد دیگر را با دقت بررسی می‌کند. از این دستگاه ، در امور صنعتی نظیر تجهیزات بزرگ و آب رسانی بسیار استفاده می‌شود. این دستگاه کاربردهای گوناگونی دارد که برخی از آن‌ها اشاره کردیم.

سخن پایانی :

فروشگاه سنسور صنعت نوین ، نمایندگی رسمی محصولات تبریز پروژه می‌باشد که با ارائه‌ی محصولات با کیفیت و متنوع در زمینه‌ی سنسور کد ، سنسورهای نوری ، القایی ، خازنی ، التراسونیک و موارد دیگر فعالیت دارد. برای اطلاع از سایر محصولات و دریافت اطلاعات بیشتر ، به این وبسایت مراجعه کنید.

نگین رنجبر
ارسال دیدگاه