معرفی محصولات شرکت تبریز پژوه

معرفی محصولات شرکت تبریز پژوه

معرفی محصولات شرکت تبریز پژوه

سنسور یا حسگر ابزاری الکترونیکی است که کمیت‌های فیزیکی را به سیگنال‌های الکتریکی تبدیل می‌کند. سنسورها بر اساس نحوه‌ی عملکرد دارای انواع مختلفی مانند سنسورهای القایی، خازنی، نوری و مغناطیسی می‌باشند. امروزه وجود سنسورها در صنایع مختلف و زندگی روزمره از اهمیت بالایی برخوردار است به همین دلیل شرکت‌های متنوعی در زمینه‌ی تولید انواع سنسورها فعالیت می‌کنند. یکی از معتبرترین شرکت‌های تولیدکننده‌ی سنسور، شرکت تبریز پژوه است. در این مقاله به معرفی محصولات شرکت تبریز پژوه می‌پردازیم.

 

معرفی محصولات شرکت تبریز پژوه

شرکت تبریز پژوه تولید کننده‌ی انواع تجهیزات الکترونیکی با کیفیت بالا و با رعایت آخرین استانداردهای بین المللی می‌باشد. این شرکت فعالیت خود را در سال 1374 در تبریز آغاز کرد و به عنوان اولین شرکت ایرانی تولید کننده‌ی سنسورهای مجاورتی شناخته می‌شود. از محصولات ساخته شده توسط این شرکت می‌توان به انواع سنسورها از جمله سنسورهای خازنی، القایی، مغناطیسی، کنترل سطح، چشم الکترونیک، انواع انکودرها، و منابع تغذیه اشاره کرد. ادامه‌ی این مطب به معرفی محصولات شرکت تبریز پژوه اختصاص دارد.

 

سنسورهای القایی تبریز پژوه

یکی از محصولات تولید شده در شرکت تبریز پژوه سنسور القایی می‌باشد که بر اساس تغییر در دامنه‌ی میدان الکتریکی کار می‌کند. سنسورهای القایی تبریز پژوه در انواع مختلفی به بازار عرضه می‌شوند. از سنسورهای القایی این شرکت می‌توان به سنسورهای القایی آنالوگ، نامور، سنسورهای دو سیمه AC و DC، سه سیمه NPN و PNP، چهار سیمه NPN و PNP، سنسورهای القایی فشار بالا و سنسورهای اسپیدپیک آپ اشاره کرد.

 

سنسورهای خازنی تبریز پژوه

سنسورهای خازنی از محصولات دیگر شرکت تبریز پژوه هستند. اساس کار این نوع از سنسورها بر مبنای تغییر در ظرفیت خازن است. خازن از دو صفحه‌ی رسانا  تشکیل می‌شود و ظرفیت آن برابر با مقدار بار الکتریکی است که می‌تواند در آن‌ها ذخیره کند. این ظرفیت به مساحت صفحات و فاصله‌ی آن‌ها و ثابت دی الکتریک بستگی دارد. با قرار گرفتن ماده ای با ثابت دی الکتریک بیشتر از مبنا در میان صفحات، ظرفیت خازن تغییر کرده و سنسور فعال می‌شود. سنسورهای خازنی تبریز پژوه دارای انواع چهارسیمه DC، سه سیمه DC و دو سیمه AC در دو نوع سوکتی و کابلی می‌باشند.

 

سنسورهای کنترل سطح تبریز پژوه

سنسورهای کنترل سطح در کنترل سطح مایعات در مخازن کاربرد دارند و می‌توانند دارای عملکردهای گوناگونی باشند. از انواع سنسورهای کنترل سطح تبریز پژوه می‌توان به سنسور نوری کنترل سطح، سنسور نوری کنترل سطح با کیس بزرگ، سنسورهای كنترل سطح خازنی با خروجی رله، سنسورهای كنترل سطح خازنی با خروجی پیوسته، سنسور کنترل سطح هدایتی با خروجی سوئیچ، سنسورهای كنترل سطح پره ای و سنسورهای کنترل سطح مغناطيسی اشاره کرد.

 

سنسورهای مغناطیسی تبریز پژوه

سنسور مغناطیسی نوعی سنسور غیر تماسی است که اساس عملکرد آن واکنش به میدان مغناطیسی است. این سنسور از کنتاکت‌های تیغه‌ای از جنس مواد فرومغناطیس ساخته شده است. کنتاکت‌ها در صورت قرار گرفتن سنسور در معرض میدان مغناطیسی به سمت میدان جذب شده و باز یا بسته می‌شوند و به این ترتیب سنسور فعال می‌شود. سنسورهای مغناطیسی تبریز پژوه در چهار نوع سه سیمه کابلی، سه سیمه سوکتی، دو سیمه کابلی و دو سیمه سوکتی تولید می‌شوند.

 

سنسورهای نوری تبریز پروژه

سنسور نوری گونه‌ای از سنسورهای غیرتماسی است که از منبع نور، فرستنده و گیرنده تشکیل شده و اساس کار آن تغییرات تابش پرتوهای فرستاده شده به سمت گیرنده است. سنسورهای نوری تبریز پژوه شامل سنسورهای نوری U شکل، سنسورهای نوری یک طرفه سوکتی یا کابلی، سنسورهای نوری دو طرفه با فرستنده‌ی سوکتی یا کابلی و گیرنده‌ی سوکتی یا کابلی و سنسورهای نوری رفلکتوری کابلی یا سوکتی می‌باشند.

 

سخن آخر

در این مقاله به معرفی محصولات شرکت تبریز پژوه پرداختیم. شما می‌توانید برای خرید محصولات این شرکت به صفحه‌ی فروشگاه سنسور صنعت نوین مراجعه نمایید.

کیمیا قورچیان
ارسال دیدگاه