سنسورهای کنترل سطح تبریز پژوه چند مدل دارند؟

سنسورهای کنترل سطح تبریز پژوه

سنسورهای کنترل سطح تبریز پژوه چند مدل دارند؟

سنسور کنترل سطح وسیله‌ای است که با استفاده از تکنولوژی‌های مختلف سطح سیالات را اندازه گیری می‌کند. در ساخت این سنسور می‌توان از انواع تکنولوژی‌های سنسورهای نوری، خازنی، آلتراسونیک و مغناطیسی استفاده نمود. یکی از معتبرترین برندهای تولید کننده‌ی سنسورهای کنترل سطح، شرکت تبریز پژوه می‌باشد. این مقاله به معرفی انواع سنسورهای کنترل سطح تبریز پژوه اختصاص دارد.

 

سنسورهای کنترل سطح تبریز پژوه مدل نوری

این گروه از سنسوهای کنترل سطح، بر مبنای ارسال امواج مادون قرمز مدوله شده عمل می‌کنند. این سنسورها در نقاط مختلف مخازن مایعات نصب می‌شوند و اساس کار آن‌ها بر مبنای شکست اشعه‌ی مادون قرمز در اثر برخورد با مایعات و دریافت امواج شکسته شده از نوک منشوری سنسور است. این نوع سنسور کنترل سطح تبریز پژوه دارای نوع دیگری با کیس بزرگ نیز می‌باشد. کاربرد این گروه از سنسورها در تشخیص وجود و سطح مایعاتی مانند آب مقطر، روغن‌های صنعتی، الکل، اتر و انواع اسیدها در مخازن می‌باشد. این سنسور دارای دو خروجی NPN (NO) نرمال باز و (NC) نرمال بسته بوده و از درجه حفاظت IP67 برخوردار است. همچنین این سنسورها دارای مقاومت بالایی در برابر شوک مکانیکی، ارتعاش و حرارت هستند.

 

سنسورهای كنترل سطح تبریز پژوه مدل خازنی با خروجی پیوسته و رله  

سنسورهای كنترل سطح خازنی تبریز پژوه در دو نوع با خروجی پیوسته و خروجی رله تولید می‌شوند. اساس عملکرد این گروه از سنسورهای کنترل سطح، تغییر در ظرفیت خازن است. از این سنسور جهت تشخیص سطح و وجود مواد در مخازن فلزی استفاده می‌شود. این سنسور برای کنترل سطح موادی مانند انواع مایعات، انواع پودرها و دانه‌ها به کار می‌رود. این ابزار دارای دو نوع پروب روکش دار و پروب بدون روکش می‌باشد. سنسور پروب روکش دار برای مخازن محتوی مواد رسانای جریان الکتریکی مانند آب و اکسید فلزات مناسب است. سنسور پروب بدون روکش برای کنترل سطح مخازن موادی با مقاومت الکتریکی بالا همانند گچ، سیمان، انواع روغن‌ها و دانه‌های پلاستیکی به کار می‌رود. 

 

سنسورهای كنترل سطح تبریز پژوه مدل پره ای و مدل هدایتی با خروجی سوئیچ

این گروه از سنسورهای کنترل سطح که با نام سطح سنج دیاپازونی نیز شناحته می‌شوند، برای کنترل سطح مایعات و جامدات به کار می‌روند. طرز کار این سنسورها به این صورت است که اگر سری مرتعش سنسور که با فرکانس رزونانس ثابتی تحریک شده است، توسط محتوای مخزن پوشانده شود، فرکانس ارتعاش آن تغییر کرده و این تغییر فرکانس با ارسال سیگنال سبب قطع یا وصل شدن سوئیچ می‌شود. سنسورهای کنترل سطح با خروجی سوئیچ، سنسورهایی با قیمت مناسب و نصب آسان هستند.

 

سنسورهای کنترل سطح تبریز پژوه مدل مغناطيسی

اساس کار این گروه از سنسورهای کنترل سطح بر مبنای نیروی جاذبه و دافعه‌ی مغناطیسی است. در لوله‌ی گیج این سنسور تعدادی آهنربا به صورت عمودی روی هم قرار دارند و یک آهنربا نیز به سیالی از جنس پلی آمید متصل است. در صورت حرکت آهنربای متصل به سیال، آهنرباهای دیگر در اثر نیروی دافعه و جاذبه حرکت کرده و سطح مایع را نشان می‌دهند. عدم احتیاج به منبع تغذیه یکی از مزایای سنسور کنترل سطح مغناطیسی به شمار می‌رود.

 

سخن آخر

در این مقاله به معرفی انواع سنسورهای کنترل سطح تبریز پژوه پرداختیم. شما می‌توانید جهت ثبت سفارش و خرید انواع سنسورهای کنترل سطح این شرکت به صفحه‌ی فروشگاه سنسور صنعت نوین مراجعه نمایید.

کیمیا قورچیان
ارسال دیدگاه