سنسور ویبره چیست؟

سنسور ویبره چیست؟

سنسور ویبره چیست؟


سنسور لرزش یا همان ارتعاشی وسیله‌ای است که میزان و فرکانس لرزش را در یک نوع سیستم ، ماشین و یا قطعه تجهیزات معین اندازه‌گیری می‌کند و می‌سنجد. در این مقاله قصد داریم در مورد سنسور ویبره توضیحاتی دهیم و اطلاعاتی در مورد آن در اختیار شما قرار دهیم. به شما پیشنهاد می‌شود که تا پایان این مقاله با سنسور صنعت همراه باشید.

سنسور ویبره چیست؟

در واقع سنسور ویبره نوعی دستگاه می‌باشد و این دستگاه مقدار و فرکانس ویبره را در داخل یک سیستم معین ، می‌سنجد.

در ادامه‌ی این مقاله قصد داریم انواع سنسور ویبره را نام ببریم و اطلاعاتی به شما بدهیم.

انواع سنسور ویبره:

  • شتاب سنج
  • فشارسنج
  • گردابی
  • حسگرهای میکروفون

در ادامه‌ی این مقاله قصد داریم سه مورد از انواع سنسورهای ویبره را توضیح دهیم.

سنسور گردابی: سنسورهای جریان گردابی در واقع وسیله‌ای به صورت غیر تماسی می‌باشند که موقعیت یا تغییر موقعیت یک جز condus رسانا را اندازه‌گیری می‌کنند. در واقع سنسور گردابی با کمک میدان‌های مغناطیسی عمل می‌کند. این سنسور در واقع دارای یک پروب است ، که این نوع پروب جریان متناوبی را در نوک پروب ایجاد می‌کند.

فشارسنج: فشارسنج نوعی سنسور است که مقاومت آن با نیروی اعمال شده متفاوت است. سنسور فشار سنج با نیرو ، فشار و وزن در یک تغییر به مقاومت الکتریکی تبدیل می‌شود که قابل اندازه‌گیری می‌باشد.

حسگرهای میکروفون: حسگرهای میکروفون با ارتشاعات ، صدا ایجاد می‌کنند و این صدا از حد شنوایی انسان‌ها ، فراتر است. سنسورهای میکروفون همان فشارهای صوتی هستند که می‌توانند با توجه به اطلاعات اساسی در مورد تغییراتی که به صورت ارتعاشات با فرکانس بالا ایجاد می‌شود فراهم کنند که اپراتورهای تجهیزات نمی‌توانند به تشخیص آن پی ببرند.

سنسورهای ویبره در واقع دو نوع هستند: تماسی و غیر تماسی. سنسور تماسی شامل شتاب‌سنج و سرعت سنج می‌باشد.

همچنین غیر تماسی شامل پروکسی یا همان جابجایی نسبی ، سرعت سنج یا همان لیزری می‌باشد.

سخن پایانی

شما در این مقاله مطالبی را در مورد سنسور ویبره مطالعه کردید و مطالبی را در مورد آن دریافتید. همچنین دریافتید که این سنسور دو نوع تماسی و غیر تماسی دارد. شما نیز با انواع این سنسور آشنا شدید. جهت مطالعه‌ی مطالب بیشتر به بخش مقالات وبسایت سنسور صنعت مراجعه کرده و از مطالب آموزنده‌ی ما بهره‌مند شوید و لذت ببرید.

همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید و تهیه‌ی سنسور ویبره به لینک زیر مراجعه کنید.

سنسور ویبره IFM VTV122

فروشگاه سنسور صنعت نوین ، نمایندگی رسمی محصولات تبریز پروژه می‌باشد که با ارائه‌ی محصولات با کیفیت و متنوع در زمینه‌ی سنسور کد ، سنسورهای نوری ، القایی ، خازنی ، التراسونیک و موارد دیگر فعالیت دارد. برای اطلاع از سایر محصولات و دریافت اطلاعات بیشتر ، به این وبسایت مراجعه کنید.

نگین رنجبر
ارسال دیدگاه