سوکت چیست؟

سوکت چیست؟

سوکت چیست؟


در برنامه نویسی ، کلماتی وجود دارند که این کلمات ، به سرعت معنی فیزیکی و منطقی را به خود می‌گیرند. لازم است بدانید که سوکت نیز جزو همین کلمات است. سوکت به‌ عنوان یک درگاه ، برای ورود کابل برق در معنای فیزیکی شناخته می‌شود. در این مقاله قصد داریم که به شما بگوییم سوکت چیست؟ همچنین قصد داریم اطلاعاتی را در مورد آن در اختیار شما قرار دهیم. به شما پیشنهاد می‌شود که تا پایان این مقاله با سنسور صنعت همراه باشید.

سوکت چیست؟

همان‌طور که گفته شد در معنای فیزیکی سوکت یک درگاه است برای ورود کابل برق. در معنی منطقی هم تقریبا همین کار را انجام می‌دهد. سوکت در واقع یک راه ارتباطی در برنامه است. سوکت یک انتزاعی است که یک برنامه با کمک آن قادر است تا داده‌ها را ارسال و دریافت کند.

تفاوت بین سوکت و پورت چیست؟

در واقع سوکت ، یک نقطه‌ی پایانی از ارتباط دو نفره است که در شبکه مبتنی بر پروتکل اینترنت شکل می‌گیرد. اما پورت یک نوع اتصال داده‌ی منطقی است. با کمک پورت می‌توان داده‌ها را بدون نیاز به فایل موقت ، تبادل کرد.

انواع سوکت

  • سوکت شبکه
  • سوکت‌های منطقی استریم
  • سوکت‌های دیتاگرام
  • سوکت‌های خام
  • سوکت‌های سیستم متوالی

پر اهمیت‌ترین نوع سوکت‌ها ، سوکت‌های استریم و سوکت‌های دیتاگرام هستند.

سخن پایانی

در این مقاله با سوکت و انواع آن آشنا شدید و مطالبی را در مورد آن دریافتید. همچنین شما پر اهمیت‌ترین نوع سوکت‌ها را نیز مطالعه کردید. جهت مطالعه‌ی مطالب بیشتر ، به بخش مقالات وبسایت سنسور صنعت مراجعه کرده و از مطالب آموزنده‌ی ما بهره مند شوید و لذت ببرید.

فروشگاه سنسور صنعت نوین ، نمایندگی رسمی محصولات تبریز پروژه می‌باشد که با ارائه‌ی محصولات با کیفیت و متنوع در زمینه‌ی سنسور کد ، سنسورهای نوری ، القایی ، خازنی ، التراسونیک و موارد دیگر فعالیت دارد. برای اطلاع از سایر محصولات و دریافت اطلاعات بیشتر ، به این وبسایت مراجعه کنید.

نگین رنجبر
ارسال دیدگاه