سنسور تشخیص رنگ چیست؟

سنسور تشخیص رنگ چیست؟

سنسور تشخیص رنگ چیست؟


همانطور که می‌دانید ، نور سفید ، از سه رنگ اصلی ، که شامل قرمز آبی و سبز می باشد ؛ تشکیل شده است. این رنگ‌ها ، طول موج‌های مختلفی دارند. در این مقاله قصد داریم در مورد سنسور تشخیص رنگ صحبت کنیم و مطالبی را در مورد آن بیان کنیم. به شما پیشنهاد می‌شود که تا پایان این مقاله‌ی آموزنده با سنسور صنعت همراه باشید.

سنسور تشخیص رنگ چیست؟

در واقع سنسور تشخیص رنگ ، همانطور که از نامش پیداست ؛ رنگ مواد را تشخیص می‌دهد. البته این سنسور ، رنگ را در مقیاس RGB تشخیص می‌دهد. سنسور تشخیص رنگ ، می‌تواند به طبقه بندی رنگ‌ها به صورت قرمز ، آبی و سبز بپردازد. سنسور تشخیص رنگ فیلتری دارد تا نور مادون قرمز و نور ماورای بنفش ناخواسته را رد کند.

سنسور تشخیص رنگ چگونه عمل می‌کند؟

این سنسور‌ها ، از روشی برای تشخیص و شناسایی رنگ‌ها استفاده می‌کند. سنسور رنگ در واقع شدت نوری که از شیء تابیده شده است را ارزیابی می‌کند و آن را با مقدار ارزش رنگی که در سیستم خود ذخیره دارد ؛ مقایسه می‌کند. در صورتی که مقدار محاسبه شده به مقدار مرجع نزدیک باشد ؛ یک سوئیچ فعال می‌شود که سنسورهای رنگ با آن می‌توانند ۸ رنگ آبی ، قرمز ، سبز ، فیروزه ای ، زرد ، بنفش ، سیاه و سفید را تشخیص دهد.

در ادامه‌ی این مقاله قصد داریم کاربردهای سنسور تشخیص رنگ را بیان کنیم.

کاربردهای سنسور تشخیص رنگ عبارت است از :

  • این سنسورها ، سطح سطوح را اندازه گیری کرده و رنگ آن را تشخیص می‌دهند.
  • همچنین این سنسورها ، در سیستم‌های صنعتی ، پزشکی و امنیتی نیز کاربرد گسترده‌ای دارند.

سخن پایانی

شما در این مقاله با سنسور تشخیص رنگ ، انواع و کاربردهای آن آشنا شدید. همچنین شما در این مقاله ، با نحوه‌ی عملکرد این سنسور نیز آشنایی پیدا کردید. همانطور که دریافتید سنسور تشخیص رنگ ، رنگ‌ها را اندازه گیری کرده و تشخیص می‌دهد. جهت مطالعه‌ی مطالب بیشتر به بخش مقالات وبسایت سنسور صنعت مراجعه کرده و از مطالب آموزنده‌ب ما بهره مند شوید و لذت ببرید.

همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید و تهیه سنسور تشخیص رنگ ، به لینک زیر مراجعه کنید.

سنسور رنگ و مارک (کالرمارک) امرن مدل E3ZM-V

فروشگاه سنسور صنعت نوین ، نمایندگی رسمی محصولات تبریز پروژه می‌باشد که با ارائه‌ی محصولات با کیفیت و متنوع در زمینه‌ی سنسور کد ، سنسورهای نوری ، القایی ، خازنی ، التراسونیک و موارد دیگر فعالیت دارد. برای اطلاع از سایر محصولات و دریافت اطلاعات بیشتر ، به این وبسایت مراجعه کنید.

نگین رنجبر
ارسال دیدگاه