مفهوم منبع تغذیه

مفهوم منبع تغذیه

مفهوم منبع تغذیه


منبع تغذیه یک دستگاه الکترونیکی است که انرژی الکتریکی را برای بار فراهم می‌کند. در واقع عملکرد اولیه‌ی تمام منابع تغذیه ، تبدیل انرژی الکتریکی است. یکی از وظایف منابع تغذیه، تامین انرژی الکتریکی ، برای مصرف کننده ها می باشد. در این مقاله قصد داریم با مفهوم منبع تغذیه و کاربرد آن آشنا شویم. با سنسور صنعت همراه باشید.

منبع تغذیه

برخی از افراد این واژه را به عنوان پاور می‌شناسند و برخی دیگر با عنوان مبدل از آن یاد می کنند. منبع تغذیه جریان برقی بین ۱۱۰ تا ۲۳۰ ولت را دریافت می کند و به تمامی سرور ها تا ۲۴ ولت را تحویل می دهد.

تمامی منابع تغذیه دارای یک ورودی و یک یا چند خروجی می باشند که توسط ورودی جریان الکتریکی را از مولد دریافت می کنند و توسط خروجی به مصرف کننده جریان می‌دهند. منابع تغذیه را به دسته های مختلفی تقسیم می کنیم که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد :

۱) منبع تغذیه آزمایشگاهی ۲) منبع تغذیه بدون قاب ۳) منبع تغذیه مجتمع ۴) منبع تغذیه خارجی

کاربرد منابع تغذیه

به بیان کلی می‌توان گفت که هر جا صنعت وجود داشته باشد به منبع تغذیه احتیاج است. در ادامه به برخی از کاربردهای آن اشاره خواهیم کرد. از منابع تغذیه در وسایل برقی بسیار استفاده می‌شود. بخش اصلی این وسایل را منابع تغذیه تشکیل میدهند ؛ که ولتاژ مورد نیاز را از طریق منبع اصلی تامین می‌کنند. از منبع تغذیه در کامپیوترهای مدرن ، جوشکاری قوسی و هواپیماهای تجاری و نظامی استفاده می‌شود. علاوه بر آن در فرآیندهای اتوماسیون از قبیل حمل و نقل ، خطوط تولید ، دوربین ها ، موتورها و … کاربرد دارد.

سخن پایانی

فروشگاه سنسور صنعت نوین ، نمایندگی رسمی محصولات تبریز پروژه می‌باشد که با ارائه‌ی محصولات با کیفیت و متنوع در زمینه‌ی سنسور کد ، سنسورهای نوری ، القایی ، خازنی ، التراسونیک و موارد دیگر فعالیت دارد. برای اطلاع از سایر محصولات و دریافت اطلاعات بیشتر ، به این وبسایت مراجعه کنید.

نگین رنجبر
ارسال دیدگاه