مفهوم سنسورهای کد رنگ

مفهوم سنسورهای کد رنگ

مفهوم سنسورهای کد رنگ


سنسورهای کد رنگ ، به منظور تشخیص کدهای رنگی ، روی لفافه‌های بسته بندی ، طراحی و تولید می‌شوند. این سنسور ، نور سفید را ارسال کرده و نور منعکس شده از کاغذ بسته بندی را دریافت می‌کند و اساس کار آن به این شکل انجام می‌شود. در این مقاله قصد داریم با مفهوم سنسورهای کد رنگ بیشتر آشنا شویم. با ما همراه باشید.

عملکرد سنسور کد رنگ

این سنسور انواع مختلفی دارد. ما در این مقاله ، برای مثال عملکرد سنسور کد رنگ مدل Fork type که به شکل U می‌باشد را مورد بررسی قرار می‌دهیم. از این سنسور ، برای لفافه‌های بسته بندی شفاف مانند نایلون و سلفون استفاده می‌شود. اساس کار آن به این شکل است که در این سنسور از یک فرستنده و گیرنده‌ی نور مرئی به شکل رو به‌ روی هم استفاده شده که با عبور نور مرئی از روی لفافه ، مسیر نور قطع می‌شود و سبب ایجاد تغییر حالت در خروجی می‌شود.

کاربرد سنسور تشخیص رنگ

با استفاده از این دستگاه ، می‌توانید انواع رنگ ها را تشخیص دهید. از این دستگاه ، در سیستم‌ها و دستگاه‌های الکترونیکی و صنایع استفاده می‌شود. با قرار دادن سنسور دستگاه ، روی رنگ مورد نظر ، دستگاه می‌تواند رنگ مورد نظر را به راحتی تشخیص دهد. با استفاده از این دستگاه می‌توانید تمامی رنگ‌ها را بررسی کنید.

سخن پایانی

در این مقاله با یکی دیگر از سنسورهای تبریز پروژه ، با عنوان سنسور کد رنگ آشنا شدید و اساس کار ، نحوه‌ی عملکرد و کاربرد آن را دریافتید. برای اطلاع از سایر مقالات ، می‌توانید به بخش مقالات وب سایت مراجعه کنید.

فروشگاه سنسور صنعت نوین ، نمایندگی رسمی محصولات تبریز پروژه می‌باشد که با ارائه‌ی محصولات با کیفیت و متنوع در زمینه‌ی سنسور کد ، سنسورهای نوری ، القایی ، خازنی ، التراسونیک و موارد دیگر فعالیت دارد. برای اطلاع از سایر محصولات و دریافت اطلاعات بیشتر ، به این وبسایت مراجعه کنید.

نگین رنجبر
ارسال دیدگاه