سنسور های Plc

سنسور های Plc

سنسور های PLC

سنسور های PLC

در این مقاله که در مورد سنسور های Plc می باشد ، با فروشگاه سنسور صنعت همراه باشید. تاکنون سنسورهای زیادی برای تعامل با پی ال سی ساخته شده است که هرکدام در طول زمان و با توجه به نیاز اتوماسیون های گسسته و پیوسته شده است. از مهمترین و البته پرکاربردترین نوع سنسورها می توان به سنسور مجاورتی یا همان Proximity اشاره کرد. این نوع سنسور باعث راحتی بیشتر در حس انواع متغیرها شده است و همانگونه که از نام آن پیداست نیازی به لمس فیزیکی اجسام ندارد.

سنسور مجاورتی :

نوعی از حسگر هاست که قادر به تشخیص وجود اجسام نزدیک بدون هیچ گونه تماس فیزیکی است. یک حسگر مجاورتی اغلب یک میدان الکترومغناطیسی یا الکترواستاتیکی یا پرتویی از تشعشعات الکترومغناطیسی (به عنوان مثال، پرتو مادون قرمز) را از خود منتشر می‌کند و به دنبال تغییرات در محیط یا سیگنال‌ های برگشتی می ماند.

شی در حال حس شدن اغلب به عنوان هدف حسگر شناخته می‌شود. هدف‌های مختلف نیاز به حسگرهای مختلفی دارند. به عنوان مثال برای یک هدف پلاستیکی یک حسگر خازنی یا فوتوالکتریک می‌تواند مناسب باشد. برای اهداف فلزی از حسگرهای القایی استفاده می‌شود بیشترین فاصله‌ای را که حسگر می‌تواند تشخیص دهد دامنه نامی می نامند.بعضی از حسگرها دارای ویژگی تنظیم دامنه نامی یا وسیله‌ای هستند که بتواند فاصله تشخیص درجه بندی شده‌ای را گزارش دهند. حسگرهای مجاورتی می‌توانند قابلیت اطمینان بالا و طول عمر کارکرد زیادی داشته باشند این امر به دلیل عدم وجود قسمت‌های مکانیکی و تماس فیزیکی بین حسگر و شی حس شده می‌باشد

نکته قابل توجه حسگرهای مجاورتی این است که  دارای دو بخش هستند و زمانی که دو قسمت از هم دور می‌شوند سیگنالی فعال می‌ شود.

پرکاربردترین سنسور های PLC : سنسور القایی، مقاوتی، حرارتی

شما کاربران عزیز می توانید برای مشاهده و خواندن بیشتر مقالات در این زمینه به صفحه مقالات مراجعه کنید.

 


سنسور های Plc

سنسور های Plc

سنسور های Plc

علی سعید مسگری
ارسال دیدگاه