معرفی روتاری انکودر امرون

معرفی روتاری انکودر امرون

معرفی روتاری انکودر امرون

انکودر وسیله‌ای الکترومکانیکی است که حرکات مکانیکی را به پالس‌های الکتریکی تبدیل می‌کند. به عبارت دیگر انکودر نوعی سنسور است که حرکات دستگاه را رمزگذاری کرده و به تجهیزات رمزخوان سیگنال ارسال می‌کند تا دستگاه قابلیت اندازه گیری و کنترل پارامترهایی مانند موقعیت، سرعت، جهت و زاویه‌ی حرکت را داشته باشد. شرکت ژاپنی امرون با قریب به یک قرن سابقه، یکی از معتبرترین شرکت‌های تولید کننده‌ی انکودر می‌باشد. در این مقاله به معرفی روتاری انکودر امرون و بررسی ویژگی‌های برخی از انواع آن می‌پردازیم.  

 

معرفی روتاری انکودر امرون مدل E6F-A

انکودر مدل E6F-A نوعی انکودر چرخشی مطلق با رزولوشن 1024 پالس در هر دور چرخش بوده که از محافظت IP64F بهره می‌برد و دارای مقاومت بالایی در برابر آب است. قطر این انکودر 60 میلی متر و قطر شفت در آن 10 میلی متر می‌باشد. ولتاژ منبع تغذیه مناسب این انکودر 12 تا 24 ولت است. نوع خروجی در این نوع انکودر NPN بوده و خروجی سیگنال آن از نوع Gray می‌باشد. این انکودر دارای کابل اتصال به طول 2 متر بوده و روش اتصال آن به دستگاه از طریق کانکتور می‌باشد.

 

معرفی روتاری انکودر امرون مدل E6C3-C

این نوع روتاری انکودر از نوع افزایشی بوده و می‌تواند دارای رزولوشن 10 تا 3600 پالس در هر دور چرخش باشد. قطر انکودر مدل E6C3-C، 50 میلی متر و قطر شفت آن 8 میلی متر می‌باشد. ولتاژ منبع تغذیه در این مدل 12 تا 24 ولت است. خروجی این انکودر بسته به نوع آن می‌تواند یکی از انواع Line driver (RS-422)، PNP یا NPN باشد و خروجی سیگنال در آن از نوع A، B یا Z می‌باشد. این روتاری انکودر از طریق کابلی به طول 2 متر به دستگاه متصل می‌شود. انکودر مدل E6C3-C از محافظت IP64F و IP65F بهره می‌برد که آن را در برابر آب و روغن مقاوم می‌سازد.

 

معرفی روتاری انکودر امرون مدل E6C2-C

این مدل انکودر از نوع افزایشی بوده و در انواع مختلف با رزولوشن 10 تا 3600 پالس در هر دور چرخش موجود می‌باشد. قطر خارجی آن 50 میلی متر و قطر شفت آن 6 میلی متر است. ولتاژ منبع تغذیه این انکودر 12 تا 24 ولت است. خروجی این انکودر PNP بوده و خروجی سیگنال آن می‌تواند از نوع A، B یا Z ‌باشد. روش اتصال این نوع انکودر از طریق کابلی به طول 2 متر می‌باشد. این انکودر نیز دارای محافظت IP64F و IP65F است، به همین دلیل مقاومت بالایی در برابر آب و روغن دارد.

 

معرفی روتاری انکودر امرون مدل E6B2-C

انکودر امرون مدل E6B2-C از نوع افزایشی است و تعداد پالس‌های آن در هر دور چرخش می‌تواند بین 10 تا 2000 پالس باشد. قطر خارجی این انکودر 40 میلی متر و قطر شفت آن 6 میلی متر می‌باشد. ولتاژ منبع تغذیه در این مدل بین 4.8 تا 5.2 ولت بوده و خروجی آن از نوع Line driver (RS-422) است. خروجی سیگنال آن می‌تواند از نوع A، B یا Z باشد. این انکودر از طریق کابل اتصال با طول 0.5 یا 2 متر به دستگاه متصل می‌شود.

 

معرفی روتاری انکودر امرون مدل E6A2-C

یکی دیگر از انواع روتاری انکودرهای افزایشی امرون، مدل E6A2-C است. این انکودر دارای رزولوشن 10 تا 500 پالس در هر دور چرخش می‌باشد. قطر خارجی این مدل انکودر 25 میلی متر بوده و قطر شفت آن 4 میلی متر است. در این نوع انکودر ولتاژ منبع تغذیه 12 تا 24 ولت می‌باشد. خروجی انکودر مدل E6A2-C از نوع NPN و خروجی سیگنال آن نوع A است. اتصال این انکودر به دستگاه از طریق کابل اتصال با طول 0.5 یا 2 متر انجام می‌گیرد.

 

سخن آخر

در این مقاله به معرفی روتاری انکودر امرون و بررسی انواع آن پرداختیم. شما می‌توانید برای خرید روتاری انکدر امرون از فروشگاه سنسور صنعت نوین، به صفحه‌ی محصولات امرون مراجعه نمایید.

کیمیا قورچیان
ارسال دیدگاه