بررسی کاربردهای چشم الکترونیکی آتونیکس

بررسی کاربردهای چشم الکترونیکی آتونیکس

بررسی کاربردهای چشم الکترونیکی آتونیکس


چشم الکترونیکی ، دستگاهی است که بسیار ظریف و حساس و همچنین دقیق طراحی شده است که مخصوص کنترل حرکت افراد و اجسام می‌باشد.

در این مقاله قصد داریم در مورد چشم الکترونیکی آتونیکس ، صحبت کنیم و این نوع چشم الکترونیکی را بررسی کنیم. به شما پیشنهاد می‌شود که تا پایان این مقاله‌ی آموزنده با سنسور صنعت همراه باشید.

چشم الکترونیکی آتونیکس چه نوع محصولی است؟

چشم الکترونیکی ، سنسورهای نوری هستند که انواع مختلف اجسام را تشخیص می‌دهد و همچنین در صنایع مختلف نیز کاربرد دارند. مکانیسم کارکرد این سنسورها ، به صورت ارسال نور است. همان طور که می‌دانید چشم الکترونیکی ، جزو بهترین سنسورهای نوری است که کاربرد زیادی نیز دارد.

انواع چشم الکترونیکی آتونیکس :

  • ۱) چشم الکترونیکی یک طرفه آتونیکس
  • ۲) چشم الکترونیکی دو طرفه آتونیکس
  • ۳) چشم الکترونیکی رفلکتوری آتونیکس

بررسی کاربردهای چشم الکترونیکی آتونیکس

کاربردهای سنسور یک طرفه آتونیکس :

سنسورهای یک طرفه ، وضعیت و حساسیت قطعه کار را بر روی نوار موجود در نقاله کنترل می‌کنند.

علاوه بر آن شکل و وضعیت قطعه کار را نیز کنترل می‌کنند.

کاربردهای سنسور دو طرفه آتونیکس :

سنسورهای دو طرفه ، معمولا در محیط هایی مثل پارکینگ و گاراژ ، که باید آن‌ها را از راه دور کنترل کرد ؛ استفاده می‌شود.
همچنین این سنسورها در فضاهایی که انسان نمی‌تواند آنجا بماند نیز ، استفاده می‌شود (مثل کارخانه‌ها و محیط‌هایی که دمای آن‌ها بالاتر از ۵۰ درجه سانتی گراد می‌باشد.)

در محیط ها و مکان‌هایی که بسیار آلودگی در آنجا زیاد است نیز ، استفاده می شوند.

در مکان‌هایی که فرد نباید در آنجا حضور داشته باشد و خطرناک است ؛ مثل درب ورودی اتوبوس و مترو نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین سنسورهای دو طرفه در فضاهایی که چند سنسور بدون توجه به یکدیگر نصب شده‌اند و فعالیت می‌کنند و به طور همزمان ، به کار خود ادامه می‌دهند نیز ، کاربرد دارد (مثل درب‌های آسانسور)

سخن پایانی

در این مقاله ، با چشم الکترونیکی آتونیکس آشنا شدید. همچنین کاربردهای چشم الکترونیکی آتونیکس را نیز مطالعه کردید و مطالبی را در مورد آن‌ها دریافتید. جهت مطالعه‌ی مطالب بیشتر به بخش مقالات وب سایت سنسور صنعت مراجعه کرده و از مطالب آموزنده‌ی ما بهره مند شوید.

همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید و تهیه‌ی چشم الکترونیکی آتونیکس به لینک زیر مراجعه کنید.

چشم الکترونیک BA2M-DDT

فروشگاه سنسور صنعت نوین ، نمایندگی رسمی محصولات تبریز پروژه می‌باشد که با ارائه‌ی محصولات با کیفیت و متنوع در زمینه‌ی سنسور کد ، سنسورهای نوری ، القایی ، خازنی ، التراسونیک و موارد دیگر فعالیت دارد. برای اطلاع از سایر محصولات و دریافت اطلاعات بیشتر ، به این وبسایت مراجعه کنید.

نگین رنجبر
ارسال دیدگاه