نحوه‌ی عملکرد چشم الکترونیکی

نحوه‌ی عملکرد چشم الکترونیکی

نحوه‌ی عملکرد چشم الکترونیکی


چشم الکترونیکی دستگاهی می‌باشد که بسیار دقیق طراحی شده است. همچنین چشم الکترونیکی بسیار ظریف و حساس می‌باشد. این دستگاه به منظور کنترل حرکت و جابجایی اشیا و یا افراد توسط نور ، طراحی شده است.

در این مقاله قصد داریم چشم الکترونیکی را به شما معرفی کرده و نحوه‌ی عملکرد آن را نیز به شما بگوییم. به شما پیشنهاد می شود که تا پایان این مقاله‌ی آموزنده با سنسور صنعت همراه باشید.

چشم الکترونیکی چیست؟

چشم الکترونیکی جابجایی و حرکت کردن اشیا و افراد را کنترل می‌کند‌. این دستگاه اجزای مختلفی دارد که یکی از این اجزا بلندگو می‌باشد.

در ادامه‌ی این مقاله قصد داریم ۵ مورد از کاربردهای چشم الکترونیکی را نام ببریم.

کاربرد چشم الکترونیکی:

  • انواع دزدگیرها
  • دوربین‌های فیلمبرداری و عکاسی
  • پنکه‌های الکتریکی
  • برخی از اسباب‌بازی‌ها
  • پزشکی

چشم الکترونیکی با چه ولتاژی کار می‌کند؟

در واقع چشم الکترونیکی با ولتاژ ۶ کار می‌کند. لازم است بدانید که مصرف چشم الکترونیکی در حالت بیکاری تقریباً صفر می‌باشد ، حتی وقتی شما باطری خشک به چشم الکترونیکی وصل کنید ، این دستگاه تا مدت‌ها دوام می آورد و برای شما کار می‌کند.

نحوه‌ی عملکرد چشم الکترونیکی:

همانطور که مطالعه کردید ، چشم الکترونیکی به حرکت اجسام حساس می‌باشد و به آن‌ها واکنش نشان می‌دهد. سیستم چشم الکترونیکی نوعی رادار می‌باشد. این رادارها از فرستنده و گیرنده‌ی امواج مایکروویو تشکیل شده‌اند. وقتی که امواج مایکروویو به اجسام داخل محیط برخورد می‌کند ، در واقع بازتاب آن‌ها به گیرنده باز می‌گردد و سپس الگوی بازتاب ایجاد می‌شود.

وقتی شما ، در محیطی را که چشم الکترونیکی آنجا وجود دارد باز می‌کنید، در واقع در معرض تابش امواج قرار می‌گیرید که با این کار بدن شما با انعکاس بخش جدیدی از امواج به طرف الگوی بازتاب را تغییر می‌دهد. پس از این مراحل گیرنده‌ی دستگاه ، این تغییر را حس می‌کند و سیگنالی را به جعبه ارسال می‌کند که باعث می‌شود آژیر به صدا درآید.

سخن پایانی:

شما در این مقاله با چشم الکترونیکی و نحوه‌ی عملکرد آن آشنا شدید. همچنین شما در این مقاله مطالبی را در مورد کاربرد چشم الکترونیکی مطالعه کردید. جهت مطالعه‌ی مطالب بیشتر به بخش مقالات وبسایت سنسور صنعت مراجعه کرده و از مطالب آموزنده‌ی ما بهره‌مند شوید و لذت ببرید.

همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید و تهیه‌ی چشم الکترونیکی به لینک زیر مراجعه کنید.

چشم الکترونیک BS5-K2M-P

فروشگاه سنسور صنعت نوین ، نمایندگی رسمی محصولات تبریز پروژه می‌باشد که با ارائه‌ی محصولات با کیفیت و متنوع در زمینه‌ی سنسور کد ، سنسورهای نوری ، القایی ، خازنی ، التراسونیک و موارد دیگر فعالیت دارد. برای اطلاع از سایر محصولات و دریافت اطلاعات بیشتر ، به این وبسایت مراجعه کنید.

نگین رنجبر
ارسال دیدگاه