آشنایی با سنسور کنتراست

آشنایی با سنسور کنتراست

آشنایی با سنسور کنتراست


در واقع سنسور کنتراست، دستگاهی می‌باشد که بازده‌ی بسیار بالایی دارد. سنسور کنتراست به منظور تشخیص تفاوت بین دو رنگ استفاده می‌شود که این رنگ‌ها در علامت و پس زمینه کاربرد دارند.

در این مقاله قصد داریم در مورد آشنایی با سنسور کنتراست صحبت کنیم. به شما پیشنهاد می‌شود که تا پایان این مقاله‌ی آموزنده با سنسور صنعت همراه باشید.

سنسور کنتراست چیست؟

همان‌طور که گفته شد این دستگاه باعث تشخیص تفاوت بین دو رنگ می‌شود، همچنین سنسور کنتراست، روشنایی نور دریافت شده را از نمونه‌‌ای که به سنسور ارائه شده است را ارزیابی می‌کند. هنگامی که نمونه‌ای جدید به سنسور ارائه شود ، سنسور کنتراست، مقدار آن نمونه را با آنچه که آموزش داده شده است، مورد مقایسه قرار می‌دهد و سپس علامت بودن و یا پس زمینه بودن را تعیین می‌کند.

سنسور کنتراست برای عملکرد بهتر خود از چه چیزی استفاده می‌کند؟

معمولاً سنسور کنتراست برای عملکرد بهتر خود از LED متغیر رنگی استفاده می‌کند. این LED امکان تشخیص کنتراست‌های جزئی را نیز فراهم می‌کند.

کاربرد سنسور کنتراست در چیست؟

  • می‌توان با این سنسور وجود مهر و موم درب بطری را کنترل کرد.
  • تایید داشتن نوار چسب بر روی پلمپ‌های کارتن.

تفاوت بین سنسور کنتراست سنسور رنگی در چیست؟

پیش از این که به بیان تفاوت این دو سنسور بپردازیم، لازم است که به شما بگوییم که سنسور رنگی چیست؟
این سنسور نوری را که از نمونه منعکس شده است را به بخش های مختلف طیف مرئی جدا می‌کند و مقدار شدت آن را برای هرکدام برمی‌گرداند.

تفاوت سنسور کنتراست سنسور رنگی چیست؟

در واقع سنسورهای کنتراست با استفاده از یک اصل کار می‌کنند، اما سنسورهای رنگی در زمینه‌های چند رنگ که درجه‌ی آن‌ها استثنایی است، کار می‌کند.

سنسور کنتراست چگونه عمل می‌کند؟

هنگامی که این سنسور از نقطه‌ی آموزش داده شده‌ی میان پس زمینه و علامت چاپ می‌گذرد؛ سریع و به سرعت آن را تشخیص می‌دهد و همچنین موقعیت دقیق علامت را نشان می‌دهد.
سخن پایانی
در این مقاله با سنسور کنتراست آشنا شدید و مطالبی را در مورد آن دریافتید. همچنین با نحوه‌ی عملکرد و کاربردهای آن نیز آشنا شدید.
لازم است بدانید که این سنسور معمولاً باید ۵ درجه تا ۲۰ درجه متمایل به سطح جسم نصب شود ، به خصوص هنگامی که مواد براق را اسکن می‌کند. جهت مطالعه‌ی مطالب بیشتر به بخش مقالات وب سایت سنسور صنعت مراجعه کنید و از مقالات آموزنده‌ی ما بهره‌مند شوید و لذت ببرید.

همچنین می‌توانید برای تهیه و خرید سنسور کنتراست و کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن به لینک زیر مراجعه کنید.

سنسور کنتراست LEUZE KRTM 20M/C-20-6526-S12

فروشگاه سنسور صنعت نوین ، نمایندگی رسمی محصولات تبریز پروژه می‌باشد که با ارائه‌ی محصولات با کیفیت و متنوع در زمینه‌ی سنسور کد ، سنسورهای نوری ، القایی ، خازنی ، التراسونیک و موارد دیگر فعالیت دارد. برای اطلاع از سایر محصولات و دریافت اطلاعات بیشتر ، به این وبسایت مراجعه کنید.

نگین رنجبر
ارسال دیدگاه